19 Kasım 2010 Cuma

Tok Tutan Tokluk Hissi Veren Yiyeceklerle Zayıflayın


Tok Tutan Yiyecekleri Tüketerek Kolay Zayıflayın
Zayıflamanın en temel koşulu, önce beslenme alışkanlığımızı değiştirmekle başlar. Vücudun günlük ihtiyaç duyduğu kaloriden fazla kalori almak vücudun fazlalıkları biriktirmesine yol açar ve buda kilo olarak insana yansır.

Beslenme alışkanlığı, başta sağlığımız olmak üzere, kilo almama hususunda da bizler için gereklidir. Bunun yanında insana, açlık hissini unutturan, tokluk hissi veren bazı yiyecekler ve besinler ile de kilo verme, zayıflamaya yardımcı olunabilir. Ama bu yiyecekler tek başlarına kilo verdirmezler bunun için egzersiz yapılması şarttır.

Yapılan araştırmalara göre tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı olan besinleri yiyeceklerden 10 tanesini şunlardır.. Belirlenen açılığŸı bastıran tokluk hissi veren, insanı tok tutan yiyecekler, patates, yumurta, yulaf, fasulye, balık, sebze çorbası, elma, kırmızı et, salata ve patlamış mısır insana en çok tokluk hissi veren besinler arasında yer almaktadır.

Zayıflamaya yardımcı yiyeceklerin kullanım şekilleri:

Patates: 240 kalorilik papates haşlaması yediğŸinde 3 saatten daha uzun süre tok hissedebilirsin. Cips ve patates kızartması için aynı şey geçerli değŸil.

Yumurta: Bilim adamlarını mükemmel proteini yumurta uzun süre tok hissettiriyor.

Yulaf: Yulaflı gevrekler en doyurucu kahvaltılık. Protein ve lif bakımından oldukça besleyici. YağŸsız süt veya yoğŸurtla yendiğŸinde sabah tok kalabilirsiniz.

Fasulye: Fasulye yüksek lif oranına sahip. Araştırmalar yüksek lif oranına sahip yiyeceklerin midede daha yavaş öğŸütüldüğŸünü ve tokluk hissinin yemek yedikten sonra çok daha uzun sürdüğŸünü gösteriyor.

Balık: Kalkan yada kevrek gibi büyük ızagarada pişirilmiş balıklar daha tok hissetmenizi sağŸlıyor.

Çorba: Rejimde olan ve günde 2 kase çorba içenler kilo kaybetmede ve kilosunu korumada başarılılar . Tavuk ve sebze çorbaları uzun süre tok kalmanızı sağŸlayan çorbalar

Elma: Elma sıvı bakımında oldukça yüksek bir meyve. Çok su içeren yiyecekler az kalori içerir. Günde 1 elma sizi sağŸlıklı ve tok tutar

Kırmızı et: Demir ve çinko gibi birçok önemli bileşene sahip protein yuvası kırmızı et yanında yüksek lif oranına sahip pirinç ve bulgur pilavıyla yediğŸinizde bir daha mutfağŸa uğŸramanıza gerek kalmaz.

Salata: Çok az kalori içermesine rağŸmen sizi oldukça tok hissettirir. YemeğŸin başında salata yiyenler yemeyenlere göre daha az kalori alıyor.

Patlamış mısır: Fazla yer kaplıyor olmasına rağŸmen hiç de aşırı bir yiyecek değŸil. Sizi hem oyalar hem de tok tutar.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Arşivi

 

©2009 kadın com | by TNB