12 Aralık 2010 Pazar

Günde Sekiz Bardak Su İç İkiyüz Kalori Yak


Günde Yüz Kalori YakmakZor Değil
Yaz günleri yaklaşırken bütün hanımlar bi telaşa düştü.Ah şu fazla kilolarımızdan nasıl kurtulsak diye.Diyetler,zayıflama hapları,çeşit çeşit sporlar v.s. bi sürü yol deneniyor.Peki günde 100 kalori yakmak için neler yapabileceğinizi bilmek istemez misiniz meleklerim.Buna göre kendinizi ayarlayıp 100 ve katlarında kalori yakmanız hiç de olasızlıksız değil bence.

Şahsen ben de kilolarıyla sorunlu biri olarak burdaki tavsiyeleri mutlak suretle dikkate alacağım.

1.Mili Hedefleyin
100 kalori yakmanız için ortalama olarak bir mil yürümeli ya da koşmalısınız. Bu yüzden bir mili ne kadar hızlı tamamlarsanız 100 kaloriyi o kadar hızlı yakarsınız.

2.Oturmayı Bırakın Sıçramaya Başlayın
Gününüzün en az iki saatini oturarak mı geçiriyorsunuz? Ofis sandalyenizi bu egzersiz topları ile değiştirirseniz saatte fazladan 50 kalori yakarsınız. Nasıl mı? Egzersiz topunun üzerine oturduğunuz zaman ana kaslarınızı daha çok meşgul edersiniz.

3.Spor Salonunda Hızlı Egzersiz Yapın
32 yaşındaki Joanne Ragan, 15 dakikada nasıl 100 kalori yakabileceğini araştırdı. 5 dakika koşu bandında koştu ve bisiklete bindi. Daha sonra 2 dakika boyunca kol kaslarını geliştirdi ve ağırlık kaldırdı. Sonraki 5 dakika koşu bandında koştu ve yürüdü. Son olarak da 3 dakika çömeldi, kalktı ve duvar hareketleri yaptı.

4.Susadınız mı? Suyunuzun Soğuk Olduğundan Emin Olun
Suyu yudum yudum içmeyin. Onun yerine hızlı ve soğuk için. Günde düzenli dağılmış 8 bardak su içmeki bardak başına 25 kaloriye denk gelen metabolizmik desteği sağlar. Suyu soğuk içtiğiniz zaman vücudunuz suyu ısıtmak için çaba harcayacaktır ve bu da daha fazla kalori yakmanız demektir.


5.Kendinizi Sıcak İçeceklerle Tedavi Edin
Soğuk suya ek olarak kendinizi bir fincan kahve ya da yeşil çay ile sakinleştirin. Bu içecekler sinir sisteminizi harekete geçirir ve bu hareket sayesinde kalori yakarsınız. Araştırmalara göre, günde üç bardak yeşil çay 78-106 kalori yakmanıza neden oluyor.

6. Sabit Oturmayın
Gün boyunca sabit oturmak yerine biraz hareket edin. Bacağınızı sallayın ya da masanızda otururken ayağınızı yere vurun. Uzun bir telefon görüşmesi mi yapıyorsunuz? Ayağa kalkın ve dolaşın. Hareket halinde olduğunuzda saatte maksimum 100 kalori yakarsınız.
Ev İşi Yaparken Egzersiz Yapın

7.Gündelik işler egzersiz gibidir. Araştırmalara göre, kadınlar bunları yaptığında 100 kalori yakıyorlar:
Bir saat boyunca bulaşık yıkamak
Yarım saat evi süpürmek
55 dakika boyunca yemek pişirmek
Bir saat alışveriş ya da ütü yapmak
40 dakika boyunca çocuk taşımak

8.İp Atlayın
Arabanıza, çantanıza ya da iş yerinizdeki masanıza bir atlama ipi koyun. Vaktiniz olduğunda ip atlayın. İp atlamak zevklidir ve yer kaplamayan bir araçtır. İp atlamak 10 dakika da 100 kalori yakmanıza neden olacaktır.

9.Kimse Sizi İzlemiyormuş Gibi Dans Edin
Radyoyu açın ve dans edin. 20 dakikalık dans sayesinde vücudunuzdaki ekstra kalorileri yakabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onu kollarınıza alın ve onunzla dans edin böylece kalorilerinizi daha hızlı yakarsınız.

1o.Oyun Oynamaya Çıkın
Çocuklarınız en iyi egzersiz arkadaşlarıdır. 30 dakika frizbi oynamak, 10 dakika paten kaymak ve 15 dakika boyunca yüzmek ayrı ayrı 100 kalori yakmanıza neden olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

©2009 kadın com | by TNB