24 Mayıs 2010 Pazartesi

Evde Doğal Kırışıklık Maskesi Hazırlayın

 Evde Doğal Kırışıklık Maskesi Hazırlayın, kırışıklık maskenizi evde hazırlayın, her cilde uygun kırışıklık maskeleri, kırışık ciltler için maskeler, kırışıklığa karşı havuç maskesi, kırışıklık için yoğurt maskesi, kırışıklıklara nar çekirdeği yağı, kırışmayın cilt bakımı yapın.

Kırışıklık maskeleri;
  • Bir tatlı kaşığı havuç suyu ile bir tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştırarak cildinize sürün. Yirmi dakika beklettiktin ve ılık suyla yıkayın. Haftada bir defa uygulanabilir.
  • Birer yemek kaşığı yoğurt ve yaş mayayı karıştırarak krem kıvamına getirin. Cildinize sürerek 20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayarak durulayın. Haftada bir defa yapabilirsiniz.
  •  Her gece uyumadan önce nar çekirdeği yağıyla cildinize masaj yapın.
  • Her gün özellikle dışarı çıktığınız zamanlarda cildinize mutlaka güneş koruyucu sürün.

1 yorum:

. dedi ki...

Kırışıklara karşı maske Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

Yorum Gönder

Blog Arşivi

 

©2009 kadın com | by TNB